Zavolejte nám +420 571 999 360 / Napište nám galvamet@galvamet.cz
Svět tepelného zpracování

Kdo je to psychopat?

Mám ve veliké úctě malíře krále. Jmenoval se Friedrich Stowasser. V průběhu života se přejmenoval na Friedensreich Hundertwasser. Byl to rakouský významný umělec, malíř, který tvořil pro lidi, ekologii, život lidský. Řadu jeho děl můžete vidět v blízkém Rakousku, Vídni. Tento muž definoval našich pět podob.


1. Epidermis
2. Clothes
3. Houses
4. Identity
5. Earth


A skutečně se tím přiblížil, trefil do praktického života.


Už roky čteme ve všech možných médiích o životě psychopata. Všechny jeho identity odporují smyslu života podle nevědeckého malíře krále (to, proč je král, si sami nastudujte), ale zcela pasují do vědeckého hodnocení psychiatra Radkina Honzáka.
Cituji: Oni nic nedělají naschvál. Prostě jen nechápou, proč by měli nějaká pravidla respektovat, když opak je pro ně výhodnější.


Proto nemají ani svědomí, což při absenci strachu vede k přirozenějšímu a spontánnějšímu jednání. Ochota bourat zajetá sociální schémata a jejich šarm z nich potom dělá charizmatické osobnosti. Psychopat o sobě nikdy nepochybuje, a právě proto je tak přesvědčivý, tak strhující. Nebojácnost, akčnost, mentální odolnost, všímavost …..ale hlavně a především bezohlednost.


V pozůstalosti po předcích jsem objevil starou knihu moudrostí. A v ní se píše:
Vykradete-li banku, můžete pořád ještě zemřít jako poctivý člověk. Ale běda Vám, schováte-li si v restauraci do kapsy párátko. Rozkřičí se na Vás jako na profesionálního zloděje, který krade už i párátka, byť jste v životě nevzali nic víc než to párátko.

 

My jsme ve firmě psychopata už měli, bohužel jednoho velkého máme stále, ale společného se všemi v zemi. A víme o novém místě pro spalování čapích hnízd... 

Další aktuality