Naučná stezka

Vybudovali jsme naučnou ekologicko průmyslovou stezku. Nejen, že by mládež měla mít vztah ke krásné přírodě, ale i jak to udělat, aby se stav dále nezhoršoval a to i prostřednictvím průmyslových podniků. Stezka je zčásti veřejná při hlavní komunikaci a z části je k využití na požádání. Má okruh vnitřní a vnější, kdy vnitřní detailně provádí po jednotlivých zastávkách. Pro školy a instituce je prohlídka na požádání zdarma. 

Každý rok se po celém světě slaví den Země. Galvamet se svými spolupracovníky se přidává k tomuto svátku a považujeme ho za jeden z nejsmysluplnějších.

Jsme jak rychlovarná konvice, zahřát, zchladit, přeměnit a pořád dokola. Energie přes firmu protékají jako voda potokem. I když nám naše přístupy k ekologizaci pomáhají být konkurenceschopní, víme, že to nestačí. Den Země je oslava, osvěta i vztyčený prst. Na trase naučné stezky jsme měli laboratoř na zkoumání vody, seznámili jsme se s potravinami, jak je neznáme, podávali jsme fair trade produkty a biopotraviny, test na lanové dráze nám ukázal, jak je důležitý pohyb v přírodě, záchranná stanice handicapovaných živočichů zase potřebu spolupráce lidí a ochranářů přírody.

Den to nebyl jako každý jiný, v co doufá a věří vedení firmy je – že chránit planetu má význam.

Close -->

Prohlížením našich stránek souhlasíte s použítím cookies. Tato zpráva se vám zobrazí jen jednou.

Cookies | Zavřít